Książki Multimedia Astrum Media Astrum Poezja

SZUKAJ KSIĄŻKI
Wybierz metodę:

Wprowadz wyrażenie:

ZAPOWIEDZI

NOWOŚCIBajania i wierszyki Babci Dominiki
Danuta Stefanowska
Bajka o Panu Zegarze. Książka edukacyjna dla dzieci. Nowe wydanie, format A4
Lech Tkaczyk
Bajki Edukacyjne dla dzieci z serii POZNAJEMY ze słuchowiskiem CD gratis. Oprawa twarda
Lech Tkaczyk. Ilustracje: Tomasz Laskowski
Bocian Klekot i przyjaciele. Oprawa twarda
Lech Tkaczyk
Cyferki idą do przedszkola. Bajka edukacyjna ze słuchowiskiem na płycie audio CD
Lech Tkaczyk
Droga krzyżowa i pieśni pasyjne w obrazach. Album malarski. Oprawa twarda
Wydanie I. Wyd. Astrum 2021. Reprint
Haiku. Okruchy życia
Maria Bury
Haiku. Piołun i miód
Maria Bury
Historie kryminalne. Antologia współczesnej prozy polskiej. Opowiadania. Edycja 2
Izabela Galicka, Bohdan Kalicki, Lucyna Anna Korona, Ada Kalisz, Hanna Król, Stefania Podlewska, Józef Tomczak, A. K. Sar (RASKA), Agata Rak, Adam Monk
Historie miłosne. Antologia współczesnej prozy polskiej. Edycja 3
Agnes Harwood, Agata Rak, Krystyna Jarocka, Hanna Król, Kamil Palusiński, Anna Klehr-Fałowska, Lucyna Anna Korona, Małgorzata Kurek, A. K. Sar (RASKA), Helena Trzcionka-Kryściak
Jak Pan Alfabet do przedszkola maszerował. Bajka edukacyjna ze słuchowiskiem na płycie audio CD. Oprawa miękka.
Lech Tkaczyk
Jak przedszkolaki park sprzątały i kolory poznawały. Bajka edukacyjna ze słuchowiskiem na płycie audio CD. Format A4, stron 32. Nowe wydanie z ilustracjami Tomasza Laskowskiego.
Lech Tkaczyk
Jak psotny niedźwiadek Tadek stał się grzecznym misiem. Książka edukacyjna dla dzieci z audiobookiem CD gratis
Lech Tkaczyk. Ilustracje: Tomasz Laskowski
Jak zwierzęta w lesie bałwana lepiły. Płyta CD GRATIS
Lech Tkaczyk
Jak zwierzęta w lesie święta wyprawiały. Płyta CD GRATIS
Lech Tkaczyk
Jezus Chrystus na obrazach sławnych malarzy. Oprawa twarda
Concept albumu Lech Tkaczyk
Kuchnia chińska. Oprawa twarda
Barbara Jakimowicz-Klein
Kuchnia grecka. Oprawa twarda
Barbara Jakimowicz-Klein
Kuchnia japońska. Oprawa twarda.
Adam Wieczorek
Kuchnia szlachecka. Oprawa twarda
M. z K. Marciszewska
Kuchnia tajska. Oprawa twarda
Praca zbiorowa, pod red. Lecha Tkaczyka
Pomiędzy łzą i uśmiechem
Marzena Marczyk
Przyjaciele Krówki Zazy
Ilona Tront
Przypowieści legendy i myśli z Talmudu i Midraszu. Oprawa twarda.
tłumaczenie i opracowanie Michał Friedman
Spieszmy się kochać bliskich. Antologia poetów współczesnych. Edycja 4
Mariusz Maciej Jackiewicz-Borowczak, Katarzyna Daniluk, Henrietta Figura, Anna Wanda Góra, Stanisława Kalus, Bohdan Kalicki, Helena Lenckowska, Agata Rak, A. K. Sar (RASKA), Anna Barbara Czuraj-Struzik
Święty różaniec z rozmyślaniami i modlitwami w obrazach. Oprawa twarda
Praca zbiorowa
Trzy bajki świąteczne. Oprawa twarda
Lech Tkaczyk
W dolinie rymów. Tomik poetycki
Iza Galicka
Wiersze dla dzieci. Antologia poetów współczesnych. Edycja 13
Henrietta Figura, Barbara Grzybek, Nina Maria Kowalska, Barbara Maria Laskowska, Joanna Lessnau, Mirela Rubin-Lorek, Ewa Lidia Mazurkiewicz, Alicja Rupińska, A. K. Sar (RASKA), Anna Tlałka
Wiersze dla dzieci. Antologia poetów współczesnych. Edycja 14
Ewa Adamczewska, Janina Czarnecki, Barbara Grzybek, Anna Wanda Góra, Beata Koprowska, Nina Maria Kowalska, Teodozja Miśkiewicz, Irena Mirkiewicz, Regina Nachacz, A. K. Sar (Raska)
Wierszostany
Paulina Basia Perczak
Wizyta Świętego Mikołaja. Płyta CD GRATIS
Lech Tkaczyk
Wyrwane z życiorysu
Roman Gileta
Wzloty i upadki Marty
Danuta Stefanowska
Zanim zabierze nas wiatr. Antologia poetów współczesnych. Edycja 10
Ilona Chojnacka, Katarzyna Czechowska, Hanna Górska, Anna Kleban, Aleksandra Maliniak, Jerzy Mróz, Anna Nieroda, Anita Krywult-Słapczyńska, Konrad Stawiarski, Marta Wójcik
​Wierszyki do nauki pamięciowej
Krystyna Przewłocka

R E K L A M A
Ilość produktów = 0
Widok koszyka na zakupy
Wartość = PLN 0.00


Tako rzecze Zaratustra. Wydanie albumowe z ilustracjami. Wyd. I. 2021. Oprawa Miękka


Seria: BELETRYSTYKA
Autor: Friedrich Wilhelm Nietzsche
ISBN: 9788364786754
Cena: 45.00
Rok wydania: 2021
Opis:

Tako rzecze Zaratustra

Powstanie dzieła
List do Heinricha Köselitza z 1 lutego 1883, w którym po raz pierwszy Nietzsche wymienił tytuł pisanego dzieła. Jego pierwsza część ukazała się w maju 1883. Inspiracją do napisania dzieła były dwie wizje mistyczne. Pod wpływem pierwszej z nich, w 1881 w Surlei, Nietzsche stworzył zasadniczy plan dzieła. Druga wizja miała miejsce w Rapallo w 1883. Każda z czterech części tworzona była szybko (każda w ok. 10 dni), w podobnym do mistycyzmu uniesieniu.
Pierwsze trzy części opublikowano oddzielnie w latach 1883–1885, a ich sprzedaż ograniczała się do kilku egzemplarzy. Część czwartą wydano początkowo jedynie w kilku egzemplarzach autorskich. Na 1891 zaplanowano wydanie całości, jednak rodzina wstrzymała druk obawiając się konfiskaty nakładu pod zarzutem obrazy uczuć religijnych. W 1892 wydano część czwartą, a kiedy okazało się, że obawy przed zarzutami były płonne, wydano całość. W tym czasie postępy choroby psychicznej Nietzschego były tak znaczne, że nie był on już tego świadomy.

Ogólna charakterystyka.
Tako rzecze Zarathustra jest dziełem nietypowym w twórczości Nietzschego. W zamierzeniu autora miało to być dzieło popularne, pozwalające mu dotrzeć do szerokiego kręgu odbiorców. Rzeczywiście – jego wysokie walory literackie i spójna forma sprawiły, że stało się ono popularne również poza środowiskiem akademickim i intelektualnym. Jest to najczęściej czytana i tłumaczona praca Nietzschego. Jednocześnie jej forma literacka sprawia, że jest ona otwarta na bardzo różne interpretacje. Z powodu swej nietypowości i literackości Tako rzecze Zaratustra jest znacznie rzadziej czytana i analizowana na akademickich kursach filozofii, aniżeli pozostałe dzieła Nietzschego. Dzieło jest dużym wyzwaniem dla tłumaczy – ze względu na oryginalny styl i język, a także bogatą i niejasną symbolikę. Dzieło jest opisywane jako „filozoficzna epopeja”
Główna postać dzieła, Zaratustra, jest przedmiotem różnych interpretacji. Postać ta pojawia się po raz pierwszy w 1881 w końcowych fragmentach Wiedzy radosnej. Fragment ten został następnie z drobnymi zmianami powtórzony w Prologu do Tako rzecze Zaratustra.
Swoje imię postać wywodzi od perskiego proroka Zaratusztry, twórcy zaratusztrianizmu, w którym główną rolę odgrywa konflikt pomiędzy dobrem i złem, toczącymi walkę zarówno w świecie, jak i w życiu ludzkim. W XIX w. pojawiły się tłumaczenia na niemiecki pism zaratusztriańskich i idee tej religii były Nietzschemu znane. Znał on osobiście Hermanna Brockhausa, redaktora zaratusztriańskiej Vendidad Sade (1850). Nietzsche zreinterpretował zaratusztriański konflikt w duchu chrześcijańsko-humanistycznym, wiążąc dobro z altruizmem i życzliwością, zło natomiast z egoizmem i interesownością. W Ecce Homo Nietzsche wskazał, że to Zaratustra zapoczątkował tę opozycję, będącą „fatalną pomyłką moralności”, tak więc jako pierwszy powinien ją też rozpoznać. Nietzscheański Zaratustra naucza nowej moralności, wychodzącej poza dualizm, a jednocześnie nie popadającej w anarchizm moralny czy zwierzęcy prymitywizm.
Zdaniem Armanda Quinota jest to prorok, żyjący dotychczas w niebiańskiej samotności, zstępujący do ludzi, by przekazać im swe posłanie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tako_rzecze_Zaratustra

Biogram:
Friedrich Wilhelm Nietzsche; ur. 15 października 1844 w Röcken, zm. 25 sierpnia 1900 w Weimarze) – niemiecki filozof, filolog klasyczny, prozaik i poeta[1]. Kategorią centralną filozofii Nietzschego jest filozofia życia, ujmowanie rzeczywistości, a więc także człowieka, jako życia. Prowadzi to do zanegowania istnienia ukrytego sensu i układu świata – esencji, rzeczywistość staje się wobec tego chaosem. Konsekwencję tego stanowi radykalna krytyka chrześcijaństwa oraz współczesnej autorowi zachodniej kultury, jako opartych na tym złudzeniu. Podejście Nietzschego do religii i moralności cechował ateizm, psychologizm i historyzm; uważał je (religię i moralność) za wytwory ludzkie obarczone błędem zamiany przyczyny i skutku. Istotny u niego był także szacunek wobec wartości obecnych w antycznej kulturze greckiej, wraz z postulatem powrotu do niej.
Był synem luterańskiego pastora Carla Ludwiga Nietzschego (1813–1849) i Franziski Nietzsche, z domu Oehler (1826–1897). Wychowywał się w rodzinie o tradycjach protestanckiej religijności szwabskiej, którą cechowało zamknięcie w ramach indywidualistycznej interpretacji Biblii. Zdaniem niektórych interpretatorów (np. Jaspersa) właśnie protestancka religijność wpłynęła na ukształtowanie pojęcia moralności niewolniczej, analizowanej później przez Nietzschego. Nietzsche przyznawał się wielokrotnie do polskiego pochodzenia. Badania drzewa genealogicznego niemieckiego filozofa (prowadzone przez Maxa Oehlera – kuratora Archiwum Nietzschego w Weimarze), które sięgają XVI wieku wskazują, że miał jedynie niemieckich przodków. Nietzsche chętnie przyznawał się do „polskości”, ponieważ był to rodzaj manifestacji przeciwko Niemcom i ich kulturze, którą uważał za upadłą. Polskie pochodzenie filozofa poruszył w artykule „Ueber Nietzches Polentum” Bernard Scharlitt, wywodząc ten ród od Nickich herbu Radwan z województwa płockiego.
Od śmierci ojca w 1849 roku domem Nietzschego zarządzały kobiety: babka, ciotki, młoda jeszcze matka i siostra Elżbieta; w 1850 roku cała rodzina przeniosła się do Naumburga (Saale), gdzie Nietzsche rozpoczął naukę w szkole miejskiej, którą kontynuował w gimnazjum przykatedralnym. W tym czasie samodzielnie zapoznał się z klasyczną muzyką niemiecką – dziełami Bacha, Händla, Mozarta, Haydna, Beethovena i Schuberta. Po ukończeniu gimnazjum zaproponowano mu bezpłatne kontynuowanie edukacji w Pforcie, gdzie odkrył poezję zupełnie nieznanego w tym czasie w Niemczech Hölderlina i uznał jego wielkość.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Nietzsche

Cena: 45,00 TAKO RZECZE ZARATUSTRA. WYDANIE ALBUMOWE Z ILUSTRACJAMI. WYD. I. 2021. OPRAWA MIĘKKA. STRON 162- DODATEK 12 KOLOROWYCH I CZARNO-BIAŁYCH ILUSTRACJI I RYCIN.

Dodaj Tako rzecze Zaratustra. Wydanie albumowe z ilustracjami. Wyd. I. 2021. Oprawa Miękka do koszyka na zakupy
Kontynuacja zakupów